تولید آجر از سنگهای معدنی

By | آبان ۱۶, ۱۳۹۲
تولید آجر از سنگهای معدنی
 تولید آجر از سنگهای معدنی
۱۶۵۹۸۳ -۱۵ آبان ۱۳۹۲
بزرگترین کارخانه تولید آجر شیلی با استفاده از سنگ های معدنی در اصفهان راه اندازی شد.

با راه اندازی این کارخانه ۱۵۰ هزار دلار صرفه جویی ارزی در داخل کشور حاصل شد. مدیر عامل این کارخانه گفت: این کارخانه با وسعت ۳۵ هزار مترمربع و ظرفیت تولید روزانه ۱۰ هزار مترمربع، به پنج خط تولید این نوع آجر در بیش از ۵۰ رنگ متنوع مجهز است.
چینی افزود: برای راه اندازی این کارخانه در مدت چهار سال، بیش از ۳۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شد. وی افزود: مواد اولیه تولید آجر، پیش از این از خاک رس زمین های کشاورزی بدست می آمد و برداشت این خاک ها، باعث کاهش زمین های مرغوب کشاورزی می شد.
مدیرعامل این کارخانه کاربرد این آجر را در زیباسازی نمای ساختمان، کف فرش و تزئینات داخلی ساختمان دانست و گفت: ۲ هزار کارخانه برای تولید آجر با استفاده از خاک رس در کشور، سالانه ۱۰۰ هزار مترمکعب خاک رس برداشت می کنند که با راه اندازی این کارخانه ۲۰ درصد در مصرف خاک رس صرفه جویی شد.
چینی مواد اولیه آجر شیلی را از جنس سنگهای معدنی دانست و افزود: کانی های موجود در سنگ تنوع رنگ های این آجرها را تا بیش از ۵۰ نوع افزایش داده است. وی تنوع رنگ آجر، افزایش بیش از ۲ برابری مقاومت، کاهش جذب آب در آجر، مقاومت در برابر بارانهای اسیدی و جلوگیری از فرسایش زود هنگام را از مهمترین ویژگی های آجر شیلی در مقایسه با آجرهای معمولی بیان کرد.
مدیر عامل کارخانه تولید آجر شیلی افزود: این کارخانه قادر است سالانه ۱۵۰ هزار مترمربع از این آجر را به کشورهای عراق، آذربایجان، روسیه، ترکمنستان و بحرین صادر کند.