کانال کشی تهویه مطبوع

By | سپتامبر 11, 2018

نصب و راه اندازی کانال تهویه مطبوع ( HVAC Duct ) تقریبا در تمام خانه ها و ساختمان های تجاری لازم و ضروری است. کانال انتقال هوا برای اهداف گرمایشی ، تهویه و تهویه مطبوع به کار می رود. داشتن یک سیستم تهویه مطبوع با عملکرد خوب ،گرمایش و تهویه ساختمان را تضمین میکند و به بهینه سازی مصرف سوخت کمک شایانی خواهد کرد.

کانال انتقال هوا میتواند از جنس های مختلفی ساخته شود. کانال های گالوانیزه با عایق کاری مناسب گزینه مناسبی برای انتخاب یک سیستم اتقال هوا به شمار می آید.

انتخاب ، نصب و راه اندازی یک سیستم تهویه مطبوع مناسب برای راحتی کسانی که در سک ساختمان زندگی میکنند بسیار مهم تلقی میشود.مسیر کانال کشی هوا باید طوری انتخاب شوند که کمترین فضای اشغالی را در بر گیرند.

حفظ کیفیت هوا در هر خانه و ساختمان تجاری یک مسئله بزرگ به شمار میرود. این مسئله توسط سیستم های تهویه مطبوع مجهز به فیلتر قابل حل خواهد بود.این سیستم ها از فیلتر های مخصوصی برای جذب آلودگی هایی نظیر دود سیگار و ماشین ، مواد شیمیایی و گرد و غبار استفاده میکنند. این فیلتر ها کمک زیادی در بهبود کیفیت هوا انجام میدهند.

داشتن اطلاعات کافی در مورد تهویه مطبوع به ساکنان ساختمان ها کمک خواهد کرد تا در طراحی و انتخاب سیستم های گرمایشی و سرمایشی بهترین انتخاب را داشته باشند.

محقق و نویسنده: مهندس هادی رحمانی